Україна: «Без паніки», університети працюють як завжди, кажуть освітяни

https://thepienews.com/news/ukraine-no-panic-universities-operating-as-usual-say-educators
Опубліковано 16 лютого 2022 року Вігго Стейсі

 
У той час, як політичні лідери продовжують шукати рішення щодо збільшення російських збройних сил на кордоні України, стейкхолдери міжнародної освіти в східноєвропейській країні заявили, що ситуація в університетах залишається стабільною.
 
Хоча міжнародне співтовариство стурбовано напруженістю навколо збільшення російської армії, або, як дехто вважає, підготовки Росії до вторгнення в Україну, директор Українського державного центру міжнародної освіти запевнила The PIE, що «ситуація в Україні стабільна, паніки немає».
 
«Українські університети працюють у звичному режимі».
 
«Хочу ще раз наголосити, що небезпеки, проблем немає», – повідомила директорка УДЦМО Міністерства освіти і науки України Олена Шаповалова.
«Українські університети працюють у звичному режимі», – зазначила вона.
 
Відповідаючи на запитання, чи виїхали іноземні студенти з країни (повідомлялося, зокрема, про повернення студента з Великої Британії на батьківщину, коли 11 лютого Міністерство закордонних справ цієї країни закликало всіх британських громадян залишити Україну), пані Шаповалова підкреслила , що будь-які рішення повинні прийматися іноземними студентами самостійно.
 
«Вони завжди можуть домовитися з університетом щодо онлайн навчання», – пояснила вона, додавши, що деякі університети запровадили змішане або онлайн-навчання через пандемію Covid-19.
 

У 2020 році Україна прийняла 76 458 іноземних студентів, 15 718 з яких були з колишніх радянських республік. Фото: pexels
 
Студент із Великої Британії Хайдер Алі, який навчається у Дніпровському медичному інституті, в четвертому за величиною місті країни, заявив, що купив квиток на літак раніше, щоб «уникнути паніки». Він сказав BBC News , що багато його співвітчизників також повернулися на батьківщину протягом вихідних.
 
Проте британські студенти становлять лише малу частину когорти іноземних студентів в Україні, яка, за останніми даними, у 2020 році становила 76 548 осіб із 155 країн, згідно з урядовою статистикою.
 
Приблизно 24% іноземних студентів приїжджають з Індії, інші ключові ринки для іноземних студентів включають Марокко (12%), Туркменістан (3,7%), Азербайджан (6%) та Нігерію (5,5%).
 
Посол України в Індії Ігор Поліха сказав India Today, що майже 20 тисяч індійських студентів в Україні мають зберігати спокій.
«З огляду на активні переговори, які ведуться, я не бачу нагальних причин для масової евакуації індійських студентів з України. Вони повинні стежити за ситуацією, але не панікувати», – сказав Поліха.
 
За словами Тетяни Камінської , співзасновника та генерального директора Education in Ukraine , можливості в Україні є «гідною альтернативою» престижним університетам Європи та Північної Америки, особливо для студентів з Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Африки та Близького Сходу.
 
За даними компанії, яка надає підтримку майбутнім іноземним студентам, Україна є одним із «найбажаніших варіантів» для потенційних студентів, які хочуть здобути вищу освіту за такими напрямами, як загальна медицина, педіатрія, фармація, стоматологія та хірургія за кордоном.
 
Харків на північному сході України – приблизно за 25 км від російського кордону – є домом для двох закладів, найпопулярніших серед іноземних студентів у країні. У Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна та Харківському національному медичному університеті у 2020 році навчалося 4 277 і 4 215 іноземних студентів, відповідно.
 
«Ми пам’ятаємо, що все це почалося не вчора»
 
Слова Олени Шаповалової збігаються з коментарями президента України Володимира Зеленського. Він заявив, що вважає, що «всі нормальні люди очікують деескалації».
 
«Щодо загрози, я неодноразово говорив, що ми спокійно ставимося до будь-яких погроз, бо пам’ятаємо, що все це почалося не вчора. Це відбувається вже багато років», – сказав він 16 лютого.
 
Понад 14 000 людей загинули у військових діях на сході країни у Донбаському регіоні впродовж восьми років після «Майдану» 2014 року.

Про нас пишуть: «Голос України», газета Верховної Ради України

http://www.golos.com.ua/article/356082
Опубліковано 12 лютого 2022 року на сайті «Голос України»

 

Головними перевагами, що спонукають іноземців вступати до наших вишів, є прийнятна вартість навчання, можливість здобувати освіту в Європі та визнання українських дипломів за кордоном.

Про це йдеться в аналітичному огляді «Чому іноземні студенти обирають навчання в Україні?» директорки ДП «Український державний центр міжнародної освіти» Олени Шаповалової, розміщеному на сайті osvita.ua.

 

Іноземцям викладають або українською мовою, або англійською. «Для англомовних студентів (зокрема із Індії, Нігерії, Туреччини) вартість навчання є однією з основних причин вибору України, водночас для іноземних студентів, які навчаються українською мовою (зокрема студентів із країн пострадянського простору, Марокко, Китаю) вирішальну роль відіграє можливість навчання в Європі і визнання диплому на батьківщині», — зазначає Олена Шаповалова. Цікаво, що якість освіти як аргумент на користь навчання у вітчизняних вишах під час опитування обидві групи студентів поставили на третє місце.

 

У 2021 році зареєстровано більш як 65 тисяч запрошень для іноземних абітурієнтів, які бажають навчатися в Україні. За останні 10 років цей показник є рекордним. Збільшення кількості охочих здобути освіту в Україні пояснюють, зокрема, можливістю вступати до наших вишів двічі на рік та продовженням термінів зарахування іноземних студентів до грудня (з огляду на пандемію коронавірусу).

 

Переважна більшість іноземних абітурієнтів — громадяни Індії (14 781 зареєстроване запрошення), Нігерії (8 566), Марокко (5 351), Алжиру (4 329), Пакистану (3 177), Туркменістану (2 996), Туреччини (2 392), Непалу (2 336), Китаю (2 221) та Єгипту (1 211).

 

Найпопулярнішими серед них спеціальностями є медицина, менеджмент, економіка, стоматологія та комп’ютерні науки. Але на першому місці — медицина, і не випадково.

 

Вартість навчання за медичним напрямом в українських університетах є набагато нижчою, ніж в університетах країн ЄС, каже Олена Шаповалова. Тим часом за соціальні науки доводиться викладати майже стільки само: до прикладу, рік навчання у магістратурі за освітньою програмою «Міжнародні відносини» у Варшавському університеті коштує 3 000 євро, а в Київському національному імені Тараса Шевченка — приблизно 2 600 євро.

Міжнародний день жінок та дівчат у науці

11 лютого у світі відзначається Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Свято запроваджене резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року.

 

Цього дня ООН закликає всі держави та організації сприяти рівній участі чоловіків та жінок у дослідженнях, їхньому просуванню в науці та в інших галузях, пов’язаних з розвитком наукових знань. Це свято вже зарекомендувало себе як один із важливих механізмів привернення уваги до проблеми ґендерної рівності у суспільстві.

 

Українські жінки ніколи не відставали від світових тенденцій, і нам дійсно є чим пишатися. За посиланням ви можете познайомитися з відомими українками-науковицями та їхніми винаходами https://rubryka.com/article/ukrainian-women-in-science/

 

Щиро вітаємо всіх дівчат та жінок, які займаються науковими дослідженнями й розробками і роблять цей світ кращим!


В Україні зареєстровано рекордну кількість запрошень для іноземних вступників

У 2021 році зареєстровано більше 65 тисяч запрошень для іноземних абітурієнтів, за останні 10 років цей показник є рекордним, про що свідчать дані Українського державного центру міжнародної освіти.

 

Переважну кількість іноземних абітурієнтів складають потенційні здобувачі освіти з Індії, Нігерії, Марокко, Туркменістану та Туреччини.

 

Головними перевагами для абітурієнтів залишаються співвідношення вартості та якості, визнання українських дипломів у світі та можливість вступу двічі на рік.

 

Зазначимо, що минулого року відбувся візит делегації МОН, Українського державного центру міжнародної освіти та керівників ЗВО до Республіки Таджикистан, у межах якого було проведено освітній форум «Навчайся в Україні», форум ректорів провідних університетів країн і зустріч із випускниками українських університетів.

 

Аналогічні візити делегації МОН і керівників закладів відбуваються регулярно, дні української освіти допомагають збільшити кількість потенційних студентів і поширювати інформацію щодо умов здобуття вищої освіти в Україні.

 

Окрім цього, минулого року відбувся ІІІ Український форум міжнародної освіти, спікерами якого стали близько 30 освітніх управлінців, дипломатів, науковців, експертів і фахівців.

 

Нагадаємо, оприлюднено рейтинг кращих українських ЗВО за версією Webometrics.

 


Президент Туреччини прибув до Києва з офіційним візитом – УДЦМО інформує про кількість турецьких студентів, які навчаються в українських ЗВО

Президент Турецької Республіки Реджеп Тайїп Ердоган 3 лютого прибув з офіційним візитом до Києва.

Photo: www.president.gov.ua

 

Український державний центр міжнародної освіти інформує, що у закладах вищої освіти України навчається близько 4 тисяч студентів із Туреччини.

Найпопулярнішими спеціальностями серед них є медицина, інженерія програмного забезпечення, міжнародне право, річковий та морський транспорт, стоматологія.

Топ-5 університетів, де навчаються турецькі студенти:
• Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
• Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”
• Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
• Одеський національний морський університет
• Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”.

Про значний інтерес турецької молоді до здобуття вищої освіти в Україні свідчить зростання кількості зареєстрованих запрошень на навчання. Так, у період 03.01.2021 – 04.01.2022 їх кількість становила 2392, а за попередній аналогічний період – 2233.
Серед зареєстрованих – 851 особа на основне навчання та 1541 на підготовче відділення (мовна підготовка).


З 2018 року Міністерство освіти і науки України щороку виділяє 5 державних стипендій на навчання турецьких громадян в Україні. Ця програма дозволяє здобувати бакалаврський та магістерський ступені в українських державних вишах. Крім того, наукові та освітні установи обох країн розвивають освітню співпрацю, яка, зокрема дозволяє студентам обох країн брати участь в літніх та зимових школах і навчальних програмах.

22 січня – День Соборності України

22 січня в Україні відзначають День Соборності. Це свято символізує єдність Української держави та має велике історичне значення.

 

Саме цього дня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – історичний̆ акт об’єднання українських земель в одній̆ державі. І хоча в подальшому внаслідок невдач Української революції̈ 1917–1921 років державність зберегти не вдалося, це була основоположна подія для українського державотворення.

 

Головною традицією свята є “живий ланцюг” єдності. Вперше така масова акція відбулася 22 січня 1990 року – у 71-шу річницю Акта злуки. Тоді понад мільйон людей узялись за руки й утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала яскравим проявом єдності, прагнення українців до свободи. Відтоді “живі ланцюги” в країні у різних містах створювалися неодноразово, символізуючи єдність українського народу. Гаслами Дня Соборності стали слова: “В єдності сила!” або “Разом сильніші!”.

 

Нові послуги та взаємодія у 2022 році – відбувся робочий семінар Українського державного центру міжнародної освіти

Підсумки роботи за 2021 рік, перспективи на 2022, а також нові послуги УДЦМО – про це йшлося під час робочого семінару Українського державного центру міжнародної освіти. Його провела директорка УДЦМО Олена Шаповалова 20 січня 2022 року онлайн. Захід зібрав понад 200 учасників.

 

У першій частині семінару Олена Шаповалова розповіла про роботу УДЦМО протягом 2021 року. Серед ключових здобутків – долучення до розробки й подальшої реалізації Плану заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів, прийнятого Розпорядженням КМУ 21 квітня 2021 року на виконання Указу Президента України від 3 червня 2020 року № 210 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні».

 

“План популяризації – це перший стратегічний документ, розроблений на державному рівні у незалежній Україні у сфері міжнародної освіти. І ми раді, що УДЦМО як ключова структура та провідний гравець на ринку освітніх послуг для іноземних студентів в Україні протягом минулого року був глибоко інтегрований і у розробку, і в подальшу його реалізацію”, – розповіла Олена Шаповалова.

 

Так, у межах Плану у 2021 році відбулися візити делегації Міністерства освіти і науки України на чолі з Міністром Сергієм Шкарлетом до Республіки Таджикистан та до Республіки Узбекистан, проходили виставки за кордоном щодо навчання в Україні, було організовано «Дні української освіти в Нігерії – 2021» (м. Абуджа, Федеративна Республіка Нігерія).
Олена Шаповалова відзначила також успішне проведення Українського форуму міжнародної освіти у 2021 році.

 

“Український форум міжнародної освіти – це наймасштабніший освітній захід в Україні з міжнародної освіти, який збирає на одному майданчику ключових експертів з метою розширення освітніх можливостей України для іноземних громадян. Спікерами Форуму були понад 30 провідних українських та іноземних освітніх управлінців, дипломатів, науковців, експертів та фахівців у сфері інтернаціоналізації вищої освіти. А трансляція заходу у Facebook зібрала понад 10 тисяч переглядів”, – розповіла Олена Шаповалова.

 

Директорка УДЦМО також відзначила, що у 2021 році спільно з освітянською спільнотою було підготовлено Стратегію маркетингу послуг з вищої освіти на міжнародному освітньому ринку на період до 2025 року, а також проведено повторне маркетингове онлайн-опитування серед іноземних студентів щодо навчання в Україні.

 

Друга частина семінару була присвячена новим послугам, які УДЦМО почав надавати у 2022 році. Олена Шаповалова прокоментувала окремі позиції з оновленого переліку послуг, а також роз’яснила особливості їхнього надання у звичайному, прискореному та екстреному режимі. Для екстрених послуг Олена Шаповалова анонсувала телефонну гарячу лінію УДЦМО, яка працюватиме у робочі дні з 8 до 17 години.

 

Також повідомлялося, що найближчим часом вхід до АС «Електронний журнал» відбуватиметься виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
У заключній частині семінару Олена Шаповалова відповіла на найбільш поширені запитання, які надійшли у різний час від ЗВО, а також прокоментувала й дала відповіді на питання, що їх ставили учасники безпосередньо під час семінару.

Водохреще – третє і завершальне велике різдвяне свято в Україні

19 січня в Україні святкують Водохреще — третє і завершальне велике різдвяне свято. Із цим святом пов’язують хрещення Ісуса Христа.
 

Напередодні Водохреща українці здавна зустрічали другий Святвечір. Впродовж 18 січня віряни постують, нічого не їдять. Сідати за вечерю можна лише після появи першої зірки на небосхилі. До столу подають пісні страви – рибу, вареники з капустою, кутю, узвар тощо.
 

Важливим символом свята є вода. Цими днями її прийнято освячувати. Воду, освячену на Водохреще, називають йорданською і вірять, що вона є цілющою впродовж усього року. Багато українців дотримуються традиції купатися в ополонці.
 

У Водохресний вечір діти та молодь востаннє щедрують – ходять по домівках і співають вітальні пісні з побажаннями всіляких гараздів.

 

Новорічне привітання від Українського державного центру міжнародної освіти

Шановні колеги!

 

Команда Українського державного центру міжнародної освіти щиро вітає Вас із новорічними святами!

 

Дякуємо вам за співпрацю протягом 2021 року! Завдяки спільним зусиллям цьогоріч ми зробили багато для підвищення конкурентоспроможності України на міжнародному ринку освітніх послуг:

 

✅популяризували українську освіту за кордоном (попри пандемію, були організовані освітні виставки у Таджикистані, Узбекистані, Нігерії; разом з освітянською спільнотою ми розробили Стратегію маркетингу послуг з вищої освіти на міжнародному освітньому ринку на період до 2025 року);

 

✅працювали над формуванням сталих відносин з іноземними випускниками українських ЗВО (зокрема, до 30-ти річчя Незалежності України реалізували проєкт «Історії успіхів. До 30-річчя Незалежності України», в якому зібрали історії відомих іноземців-випускників);

 

✅сприяли соціокультурній адаптації іноземних студентів в Україні (зокрема, ми брали участь у проєкті «Інтеграція та адаптація іноземних студентів / INTERADIS». УДЦМО – єдине підприємство в Україні, яке отримало грант від Програми Європейського Союзу «Еразмус +»);

 

✅розвивали партнерство і посилювали міжнародне співробітництво (зокрема, провели онлайн масштабний Український форум міжнародної освіти, який подивилося понад 10 тисяч глядачів у Facebook);

 

✅працювали над формуванням та організаційним забезпеченням впровадження державної політики у сфері надання освітніх послуг іноземцям (зокрема, долучилися до розробки та активної реалізації  Плану популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів – першого стратегічного документа у незалежній Україні у цій сфері; працювали над розробкою Єдиної міжвідомчої інформаційної системи щодо набору іноземних вступників до закладів вищої освіти; долучилися до роботи Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, який створено для заохочення розвитку талановитої молоді).

 

Сподіваємося, що наступний рік буде не менш продуктивним і насиченим хорошими проєктами й ініціативами!

 

Щиро дякуємо Вам за співдію у розбудові Study in Ukraine!

Успіхів і процвітання Вам у 2022 році!

 

Привітання директорки УДЦМО Олени Шаповалової з Різдвом Христовим

25 грудня у світі відзначають Різдво Христове. Це – одна з найбільших урочистостей, що відзначається багатьма християнськими церквами, а також низкою держав та організацій світу.

 

Директорка Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова привітала усіх, хто відзначає прийдешнє свято.

 

«Щиро вітаю з прийдешнім Різдвом усіх, хто відзначає сьогодні це величне свято.Нехай ваші серця зігріває любов, добро і тепло. Бажаю, щоб в кожній родині панував мир, злагода і взаєморозуміння. Нехай чудове світло різдвяного свята оберігає вас на всіх життєвих дорогах, дарує щастя та радість!», – привітала Олена Шаповалова.