Міністерство освіти і науки України

Український державний центр міжнародної освіти

Меню

News

Звершився ІІІ Український форум міжнародної освіти

Сьогодні завершився ІІІ Український форум міжнародної освіти, який проходив онлайн 22-23 квітня 2021 року.

 

Форум проводився на виконання Указу Президента України № 210/2020 “Про вдосконалення вищої освіти в Україні”. Захід внесено до Плану популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

 

Організаторами ІІІ Українського форуму міжнародної освіти є державне підприємство «Український державний центр міжнародної освіти» і Міністерство освіти і науки України. Захід проходив у співпраці з EducationUSA та Національним Erasmus+ офісом в Україні (Проєкт Європейського Союзу).

 

Протягом другого дня Форуму зареєстровані учасники пройшли майстер-клас “Міжнародна освіта: дипломатичний протокол, комунікація та пошук партнерів”. На ньому учасники дізналися про дотримання правил дипломатичного протоколу, етикету та особливості міжкультурної комунікації під час міжнародних зустрічей, отримали дієві кейси та практичні інструменти для розбудови ефективної взаємодії з іноземними партнерами.

 

Євгенія Габер, радниця Прем‘єр-міністра України, заступниця директора Дипломатичної Академії імені Г. Удовенка при МЗС (2018-2020), підкреслила цінність Форуму для всіх стейкхолдерів, залучених до процесу міжнародної освіти. Вона розповіла про особливості освітньої дипломатії та промоцію українських вишів за кордоном, наголосила на значенні розробки стратегії у сфері міжнародної освіти.

 

Про деталі візиту української делегації освітян до Республіки Таджикистан, важливість зустрічі з таджицькими випускниками українських ЗВО та надзвичайну користь візиту для обох країн розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Таджикистан Василь Серватюк.


Директорка Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова презентувала учасникам Стратегію розвитку УДЦМО та приділила особливу увагу аспектам співпраці Центру із закладами вищої освіти.


Сергій Курбатов, радник президії Національної академії педагогічних наук України, виступив із доповіддю «Стратегія інтернаціоналізації як каталізатор розвитку міжнародної діяльності». У ній спікер розкрив сутність процесу інтернаціоналізації, його особливості і напрями, на прикладі стратегії інтернаціоналізації НАПН продемонстрував важливість такого документа для університету чи академічної установи та його індикатори.

Друга частина програми завершального дня Форуму була присвячена панелі «Міжнародна освіта – ключовий вектор експансії України в світі”, яку модерувала Віолета Москалу – Засновниця Фундації Global Ukraine. Спікери панелі презентували практики community building в центрі стратегій розвитку ЗВО в Ізраїлі, ділилися сучасними практиками вивчення іноземної мови, які засобами успішної інтеграції іноземних студентів, на прикладі університету Університет Париж-Ест Кретей. Слухачі дізналися про розвиток глобальної платформи амбасадорів України у світі на основі мережі випускників українських ЗВО, а також отримали рекомендації мережі Global Ukrainians.

По завершенню Форуму директорка УДЦМО Олена Шаповалова подякувала всім спікерам, учасникам та партнерам за цікавість до ІІІ Українського форуму міжнародної освіти та закликала долучитися до створення резолюції Форуму.

 

«Цей документ матиме надзвичайну цінність. Адже у резолюції ми об’єднаємо усі найважливіші пропозиції, які є необхідними для розвитку міжнародної освіти в Україні, і докладатимемо всіх зусиль, щоб їх реалізовувати та робити Study in Ukraine кращим!» – зазначила Олена Шаповалова.