Міністерство освіти і науки України

Український державний центр міжнародної освіти

Меню

News

Сьогодні українці відзначають 207 річницю від дня народження Тараса Шевченка

 

Щороку на початку весни, 9 і 10 березня, в Україні та світі відзначають Шевченківські дні, які припадають на роковини народження і смерті видатного українського поета, прозаїка, живописця Тараса Шевченка.

 

Тарас Шевченко став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України, символом українського національного руху та відродження.

 

Народився Тарас Шевченко 9 березня 1814 року в селі Моринці Черкаської області в сім’ї кріпаків. У 24 роки друзі викупили поета з кріпацтва. Попри складне життя в неволі, Тарас Шевченко любив Україну, яка на той час перебувала у складі Російської імперії, і хотів бачити її вільною. Його творчість та образ протягом років надихали українських патріотів на боротьбу за майбутнє України.

 

Найвідомішими творами Шевченка є збірка віршів “Кобзар”, поема “Гайдамаки”, “Кавказ”. Серед віршів – “Заповіт”, “Мені тринадцятий минало”, “Садок вишневий коло хати” та інші.

 

Помер Тарас Шевченко 10 березня 1861 року. Поховали поета, як він сам заповідав, на Чернечій горі над Дніпром біля Канева в Україні.

 

З 1918 року вшанування пам’яті великого Кобзаря 9 березня стало в нашій країні щорічним і всенародним.

 

Також, за рішенням ЮНЕСКО, ювілеї Тараса Шевченка відзначалися в усіх державах світу. Твори Шевченка перекладені понад ста мовами. Про світову славу відомого українця свідчать пам’ятники, встановлені в різних містах світу: Бухаресті, Вашингтоні, Нью-Йорку, Парижі та інших. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

До річниці по всій Україні й у світі відбудуться урочисті заходи та церемонії покладання квітів до пам’ятника Шевченку.