Щорічна міжнародна конференція «Актуальні питання навчання іноземців в Україні у 2017-2018 навчальному році» відбулася 24-25 квітня у Києві. Її було організовано “Українським державним центром міжнародної освіти” Міністерства освіти і науки України.
У цьому представницькому заході взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, Державний секретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заяць, Голова державної інспекції навчальних закладів Руслан Гурак, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Бхарті Манодж Кумар, Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов, Надзвичайний і Повноважний Посол Палестини в Україні Мохаммед Аль-Асаад, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Самат Ордабаєв , інші представники органів влади, дипломатичного корпусу, громадських організацій.
“Якість навчання іноземних громадян в Україні – це питання не тільки здобуття освіти, а перш за все – успішність міжнародної інтеграції нашої держави у сфері культурно-гуманітарного співробітництва, її авторитету на міжнародному ринку освітніх послуг”, – наголосила у своєму виступі Міністр освіти Лілія Гриневич.
Загалом, конференція передбачала різні формати участі: пленарні засідання, круглі столи, презентації, В2В-meetings та майстер-класи. Було обговорено актуальне коло питань щодо навчання іноземних громадян, зокрема процедуру набору та прийому на навчання, якість освіти, визнання дипломів українських вишів, формування привабливого бренду української вищої освіти закордоном тощо.
Також було презентовано статистичні дані “Іноземні студенти в Україні – 2017”. Як повідомила директор ДП “Український державний центр міжнародної освіти” Олена Шаповалова, на сьогоднішній день в Україні навчається 64066 іноземних громадян зі 147 країн світу. Серед лідерів за представництвом такі країни як Азербайджан, Індія, Туркменістан, Марокко, Грузія, Нігерія, Йорданія, Узбекистан, Китай, Єгипет. Для навчання в Україні іноземні громадяни переважно обирають медичні, а також правознавчі, інженерні та інші спеціальності.
За минулий рік команді “Українського державного центру міжнародної освіти” вдалося активізувати та оновити його роботу, результатом чого стало збільшення числа іноземців, які хочуть приїхати до України на навчання. Було створено портал https://studyinukraine.gov.ua/, який спеціально розроблено для іноземних абітурієнтів. На ньому можна ознайомитись з інформацією про навчальні програми та подати онлайн заявку на вступ до будь-якого вищого навчального закладу України. У соціальній мережі Facebook функціонує офіційна група Українського державного центру міжнародної освіти www.facebook.com/studyinukraine.gov.ua , де співробітники Центру регулярно надають консультації та відповідають на питання абітурієнтів.
Recent Comments