Міністерство освіти і науки України

Український державний центр міжнародної освіти

Меню

News

Стартував перший день ІІІ Українського форуму міжнародної освіти

Сьогодні, 22 квітня 2021 року, стартував ІІІ Український форум міжнародної освіти.

 

Форум проводиться на виконання Указу Президента України № 210/2020 “Про вдосконалення вищої освіти в Україні”. Захід внесено до Плану популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів. Він буде проводитися на регулярній основі.

 

Протягом першого дня Форуму учасники прослухали виступи провідних українських та іноземних освітніх управлінців, дипломатів, науковців, експертів та фахівців у сфері інтернаціоналізації вищої освіти.

 

“Я радий, що Український форум міжнародної освіти став комунікаційною платформою для професійного зростання, навчання та обміну досвідом”, – відзначив заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький.

 

Артур Селецький наголосив на важливості подібних заходів, які сприяють популяризації освітніх можливостей України, розповів про особливості запровадження єдиної міжвідомчої електронної платформи щодо набору іноземних студентів до закладів вищої освіти України та представив її оновлений інтерфейс.

 

Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Джоел Ліон  розповів про  ізраїльсько-українські відносини у сфері освіти, відзначив роботу Українського державного центру міжнародної освіти у їх розбудові та позитивні враження ізраїльських студентів від навчання в Україні.

 

Олена Шаповалова, директорка УДЦМО, презентувала статистику навчання іноземних студентів, розповіла про результати маркетингового дослідження привабливості української вищої освіти для іноземних громадян та заходи, які пропонується вжити, зважаючи на його результати.

 

Крім того, учасники дізналися про результати візиту української делегації освітян на чолі з Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом до Республіки Таджикистан, законодавчі зміни у сфері вищої освіти, організаційні питання навчання іноземних студентів та інше.

 

Про новостворену комунікаційну стратегію та стратегію публічної дипломатії Міністерства закордонних справ України як важливі дороговкази у формуванні позитивного сприйняття України у світі розповіла Алла Польова – директорка департаменту комунікацій та публічної дипломатії МЗС України.

 

У другій частині на учасників чекала панельна дискусія “Інтернаціоналізація вищої освіти: американський досвід та найкращі практики”. Серед спікерів цієї панелі – Джон Гудзік, відомий дослідник у галузі міжнародної освіти. Він представив сучасні тренди в інтернаціоналізації вищої освіти, наголосив на важливості розвитку інтернаціоналізації в кожному університеті світу, продемонстрував приклади успішних кейсів та дав цінні поради.

 

Після закінчення виступів, модераторка форуму Олена Шаповалова подякувала всім учасникам та закликала долучитися до напрацювання резолюції Форуму.

 

“Нам дуже приємно, що Форум викликав таку зацікавленість – на нашому Фейсбук трансляцію подивилось майже 10 тисяч глядачів. А виступи спікерів, активність учасників, цікаві й змістовні питання надихають нас на розвиток і удосконалення роботи УДЦМО”, – зазначила Олена Шаповалова.