Міністерство освіти і науки України

Український державний центр міжнародної освіти

Меню

News

Перший Український форум міжнародної освіти відбувся у Києві

22-23 березня у Києві пройшов Перший Український форум міжнародної освіти. Форум було організовано Українським державним центром міжнародної освіти та Міністерством освіти і науки України.

 

У своєму виступі Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила на трьох принципах, які є засадничими для інтернаціоналізації освіти в Україні: якість освіти, прозорість навчального процесу та безпека іноземних студентів. Пані Міністр також звернула увагу на те, що в умовах збільшення автономії ВНЗ університети повинні більш активними та відповідальними в процесі відбору та навчання іноземців.

 

Заступник Мініста освіти і науки України Роман Греба розповів про кроки, спрямовані на підвищення якості освіти. Зокрема, це: ліцензування ВНЗ, підвищення вимог під час відбору на навчання, законодавче регламентування відповідальності ВНЗ за іноземних студентів, збільшення відповідальності посередницьких структур за перебування іноземців в Україні, посилення контролюючих функцій УДЦМО.

 

Директор Департаменту атестації кадрів вищої освіти та ліцензування МОН Андрій Шевцов закликав ВНЗ відновлювати або створювати структурні підрозділи по роботі з іноземними студентами.

 

Загалом, під час Форуму відбулося шість пленарних засідань за темами: «Забезпечення якості вищої освіти в Україні: стратегії та перспективи», «Міжнародний досвід інтернаціоналізації вищої освіти», «Інтернаціоналізація вищої освіти в Україні: іноземні студенти та програми академічних обмінів», «Академічна доброчесність: глобальний контекст та національна потреба», «Робота із іноземними випускниками: досягнення та перспективи», «Проблеми забезпечення якісної дистанційної освіти для іноземців».

 

Учасниками дискусій були представники Міністерства освіти і науки України, УДЦМО, посольств іноземних держав, академічних установ, вищих навчальних закладів, міжнародних фондів, громадських організацій, студенти-іноземці, які навчаються в Україні, а також партнери з-за кордону.