Міністерство освіти і науки України

Український державний центр міжнародної освіти

Меню
uk

News

ЮНЕСКО разом з Україною святкує 150-річчя Лесі Українки

25 лютого Україна відзначатиме 150-річчя від дня народження видатної письменниці, перекладачки, фольклористки, громадської та культурної діячки Лесі Українки. Разом з Україною ювілейний рік письменниці відзначатимуть усі держави-члени ЮНЕСКО.

 

Рішення щодо включення відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО ухвалили на 40-й сесії Генеральної конференції у листопаді 2019 року. Участь у конференції взяли 193 держави-члени Організації.

 

Секретаріат ЮНЕСКО висловив готовність поширювати інформацію про найважливіші заходи з нагоди святкування 150-річного ювілею видатної української письменниці на своїх веб-ресурсах, а також долучатися до святкувань.

 

З нагоди святкування ювілейного року письменниці ЮНЕСКО опублікувала на своїй сторінці статтю, присвячену життю і творчості видатної особистості “Леся Українка: шлях любові, боротьби і надії”. Публікація знайомить світ із постаттю Лесі Українки, що сприятиме приверненню уваги до її творчості та взаємному збагаченню культур.

 

Статтю можна прочитати англійською та французькою мовами:
Lesia Ukrainka: a path of love, fight, and hope: https://en.unesco.org/news/lesia-ukrainka-path-love-fight-and-hope
Lessia Oukraїnka : la voie de l’amour, de la lutte et de l’espoir: https://fr.unesco.org/news/lessia-oukrayinka-voie-lamour-lutte-lespoir