Міністерство освіти і науки України

Український державний центр міжнародної освіти

Меню

News

Чому іноземці обирають українські зво – МОН да УДЦМО представили звіт за результатами дослідження привабливості української вищої освіти для іноземних громадян

7 грудня 2020 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася презентація звіту за результатами маркетингового дослідження привабливості української вищої освіти для іноземних громадян.

 

Дослідження було проведено Міністерством освіти і науки України, Державним підприємством «Український державний центр міжнародної освіти» Міністерства освіти і науки України та Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця протягом липня-серпня 2020 року, в якому взяв участь 451 іноземний студент, що навчається в закладах вищої освіти України.

 

«Роль іноземних студентів дуже важлива в освітньому процесі кожного закладу освіти. Адже це не тільки престиж та інвестиції в економіку країни, а й обмін досвідом, розвиток конкурентоспроможних особистостей тощо. Тому маємо боротися за гарну репутацію: забезпечувати високу якість навчання та створювати комфортні умови для прибуття, навчання й дозвілля іноземних студентів», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

 

Директорка Державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти» МОН Олена Шаповалова розповіла про подробиці дослідження, проблеми, які пов’язані із залученням іноземних студентів до ЗВО України, та рекомендації, яких варто дотриматись для покращення ситуації.

«Основною конкурентною перевагою, що зумовлює вибір країни навчання, є співвідношення якості і вартості навчання», – відзначає Олена Шаповалова.

 

Так, згідно з результатами дослідження більшість студентів обирають Україну через якість освіти, вартість навчання та визнання диплому на батьківщині.

 

 «Головними перешкодами для збільшення контингенту іноземних громадян є складність оформлення документів, зокрема отримання візи на навчання і обмеженість у мовах навчання», – зауважила Олена Шаповалова.

 

72,3% опитаних відзначили складність процедури отримання візи. Цим пояснюється той факт, що переважна більшість опитаних (73,03%) під час оформлення документів для приїзду на навчання користується послугами посередників.

 

Найбільш затребуваними мовами навчання є англійська (58,88% опитаних) і російська (25,62% опитаних) мова. Проте, за її словами, це не повною мірою характеризує ситуацію і зазначений аспект ще потребує додаткового вивчення.

«Не зважаючи на певні складнощі, 52,4% опитаних будуть рекомендувати своїм знайомим навчання в Україні. І це підтверджується тим, що 50,7% опитуваних студентів прибули на навчання саме за рекомендаціями друзів, які навчалися в Україні»,
– підкреслює Олена Шаповалова.
Серед заходів, яких пропонується вжити, зважаючи на результати дослідження, виділено такі:

1) cпрощення і прискорення процедури отримання віз на навчання;

2) збільшення консульських представництв у країнах, які мають зацікавленість в освітніх послугах українських ЗВО;

3) забезпечення вільного вибору мови навчання для іноземних громадян відповідно до освітніх можливостей українських ЗВО;

4) створення на державному рівні асоціації випускників українських ЗВО для пропагування і популяризації української освіти для іноземних громадян;

5) забезпечення високого рівня якості освітніх послуг з розширенням спектру освітніх можливостей українських ЗВО відповідно до запитів ринку і розвитку технологій.
 

 
Завантажити звiт
 

 

 

for web