https://thepienews.com/news/ukraine-no-panic-universities-operating-as-usual-say-educators
Опубліковано 16 лютого 2022 року Вігго Стейсі
У той час, як політичні лідери продовжують шукати рішення щодо збільшення російських збройних сил на кордоні України, стейкхолдери міжнародної освіти в східноєвропейській країні заявили, що ситуація в університетах залишається стабільною.
Хоча міжнародне співтовариство стурбовано напруженістю навколо збільшення російської армії, або, як дехто вважає, підготовки Росії до вторгнення в Україну, директор Українського державного центру міжнародної освіти запевнила The PIE, що «ситуація в Україні стабільна, паніки немає».
«Українські університети працюють у звичному режимі».
«Хочу ще раз наголосити, що небезпеки, проблем немає», – повідомила директорка УДЦМО Міністерства освіти і науки України Олена Шаповалова.
«Українські університети працюють у звичному режимі», – зазначила вона.
Відповідаючи на запитання, чи виїхали іноземні студенти з країни (повідомлялося, зокрема, про повернення студента з Великої Британії на батьківщину, коли 11 лютого Міністерство закордонних справ цієї країни закликало всіх британських громадян залишити Україну), пані Шаповалова підкреслила , що будь-які рішення повинні прийматися іноземними студентами самостійно.
«Вони завжди можуть домовитися з університетом щодо онлайн навчання», – пояснила вона, додавши, що деякі університети запровадили змішане або онлайн-навчання через пандемію Covid-19.
У 2020 році Україна прийняла 76 458 іноземних студентів, 15 718 з яких були з колишніх радянських республік. Фото: pexels
Студент із Великої Британії Хайдер Алі, який навчається у Дніпровському медичному інституті, в четвертому за величиною місті країни, заявив, що купив квиток на літак раніше, щоб «уникнути паніки». Він сказав BBC News , що багато його співвітчизників також повернулися на батьківщину протягом вихідних.
Проте британські студенти становлять лише малу частину когорти іноземних студентів в Україні, яка, за останніми даними, у 2020 році становила 76 548 осіб із 155 країн, згідно з урядовою статистикою.
Приблизно 24% іноземних студентів приїжджають з Індії, інші ключові ринки для іноземних студентів включають Марокко (12%), Туркменістан (3,7%), Азербайджан (6%) та Нігерію (5,5%).
Посол України в Індії Ігор Поліха сказав India Today, що майже 20 тисяч індійських студентів в Україні мають зберігати спокій.
«З огляду на активні переговори, які ведуться, я не бачу нагальних причин для масової евакуації індійських студентів з України. Вони повинні стежити за ситуацією, але не панікувати», – сказав Поліха.
За словами Тетяни Камінської , співзасновника та генерального директора Education in Ukraine , можливості в Україні є «гідною альтернативою» престижним університетам Європи та Північної Америки, особливо для студентів з Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Африки та Близького Сходу.
За даними компанії, яка надає підтримку майбутнім іноземним студентам, Україна є одним із «найбажаніших варіантів» для потенційних студентів, які хочуть здобути вищу освіту за такими напрямами, як загальна медицина, педіатрія, фармація, стоматологія та хірургія за кордоном.
Харків на північному сході України – приблизно за 25 км від російського кордону – є домом для двох закладів, найпопулярніших серед іноземних студентів у країні. У Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна та Харківському національному медичному університеті у 2020 році навчалося 4 277 і 4 215 іноземних студентів, відповідно.
«Ми пам’ятаємо, що все це почалося не вчора»
Слова Олени Шаповалової збігаються з коментарями президента України Володимира Зеленського. Він заявив, що вважає, що «всі нормальні люди очікують деескалації».
«Щодо загрози, я неодноразово говорив, що ми спокійно ставимося до будь-яких погроз, бо пам’ятаємо, що все це почалося не вчора. Це відбувається вже багато років», – сказав він 16 лютого.
Понад 14 000 людей загинули у військових діях на сході країни у Донбаському регіоні впродовж восьми років після «Майдану» 2014 року.