22 січня – День Соборності України

22 січня в Україні відзначають День Соборності. Це свято символізує єдність Української держави та має велике історичне значення.

 

Саме цього дня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки – історичний̆ акт об’єднання українських земель в одній̆ державі. І хоча в подальшому внаслідок невдач Української революції̈ 1917–1921 років державність зберегти не вдалося, це була основоположна подія для українського державотворення.

 

Головною традицією свята є “живий ланцюг” єдності. Вперше така масова акція відбулася 22 січня 1990 року – у 71-шу річницю Акта злуки. Тоді понад мільйон людей узялись за руки й утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала яскравим проявом єдності, прагнення українців до свободи. Відтоді “живі ланцюги” в країні у різних містах створювалися неодноразово, символізуючи єдність українського народу. Гаслами Дня Соборності стали слова: “В єдності сила!” або “Разом сильніші!”.

 

Нові послуги та взаємодія у 2022 році – відбувся робочий семінар Українського державного центру міжнародної освіти

Підсумки роботи за 2021 рік, перспективи на 2022, а також нові послуги УДЦМО – про це йшлося під час робочого семінару Українського державного центру міжнародної освіти. Його провела директорка УДЦМО Олена Шаповалова 20 січня 2022 року онлайн. Захід зібрав понад 200 учасників.

 

У першій частині семінару Олена Шаповалова розповіла про роботу УДЦМО протягом 2021 року. Серед ключових здобутків – долучення до розробки й подальшої реалізації Плану заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів, прийнятого Розпорядженням КМУ 21 квітня 2021 року на виконання Указу Президента України від 3 червня 2020 року № 210 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні».

 

“План популяризації – це перший стратегічний документ, розроблений на державному рівні у незалежній Україні у сфері міжнародної освіти. І ми раді, що УДЦМО як ключова структура та провідний гравець на ринку освітніх послуг для іноземних студентів в Україні протягом минулого року був глибоко інтегрований і у розробку, і в подальшу його реалізацію”, – розповіла Олена Шаповалова.

 

Так, у межах Плану у 2021 році відбулися візити делегації Міністерства освіти і науки України на чолі з Міністром Сергієм Шкарлетом до Республіки Таджикистан та до Республіки Узбекистан, проходили виставки за кордоном щодо навчання в Україні, було організовано «Дні української освіти в Нігерії – 2021» (м. Абуджа, Федеративна Республіка Нігерія).
Олена Шаповалова відзначила також успішне проведення Українського форуму міжнародної освіти у 2021 році.

 

“Український форум міжнародної освіти – це наймасштабніший освітній захід в Україні з міжнародної освіти, який збирає на одному майданчику ключових експертів з метою розширення освітніх можливостей України для іноземних громадян. Спікерами Форуму були понад 30 провідних українських та іноземних освітніх управлінців, дипломатів, науковців, експертів та фахівців у сфері інтернаціоналізації вищої освіти. А трансляція заходу у Facebook зібрала понад 10 тисяч переглядів”, – розповіла Олена Шаповалова.

 

Директорка УДЦМО також відзначила, що у 2021 році спільно з освітянською спільнотою було підготовлено Стратегію маркетингу послуг з вищої освіти на міжнародному освітньому ринку на період до 2025 року, а також проведено повторне маркетингове онлайн-опитування серед іноземних студентів щодо навчання в Україні.

 

Друга частина семінару була присвячена новим послугам, які УДЦМО почав надавати у 2022 році. Олена Шаповалова прокоментувала окремі позиції з оновленого переліку послуг, а також роз’яснила особливості їхнього надання у звичайному, прискореному та екстреному режимі. Для екстрених послуг Олена Шаповалова анонсувала телефонну гарячу лінію УДЦМО, яка працюватиме у робочі дні з 8 до 17 години.

 

Також повідомлялося, що найближчим часом вхід до АС «Електронний журнал» відбуватиметься виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
У заключній частині семінару Олена Шаповалова відповіла на найбільш поширені запитання, які надійшли у різний час від ЗВО, а також прокоментувала й дала відповіді на питання, що їх ставили учасники безпосередньо під час семінару.

Водохреще – третє і завершальне велике різдвяне свято в Україні

19 січня в Україні святкують Водохреще — третє і завершальне велике різдвяне свято. Із цим святом пов’язують хрещення Ісуса Христа.
 

Напередодні Водохреща українці здавна зустрічали другий Святвечір. Впродовж 18 січня віряни постують, нічого не їдять. Сідати за вечерю можна лише після появи першої зірки на небосхилі. До столу подають пісні страви – рибу, вареники з капустою, кутю, узвар тощо.
 

Важливим символом свята є вода. Цими днями її прийнято освячувати. Воду, освячену на Водохреще, називають йорданською і вірять, що вона є цілющою впродовж усього року. Багато українців дотримуються традиції купатися в ополонці.
 

У Водохресний вечір діти та молодь востаннє щедрують – ходять по домівках і співають вітальні пісні з побажаннями всіляких гараздів.