Терміни вступу іноземців до українських ЗВО продовжено

До 15 грудня 2021 року та до 01 березня 2022 року продовжено строки зарахування іноземців та осіб без громадянства до закладів вищої освіти України, що викликано епідемічною ситуацією у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19.

 

Про це йдеться в Наказі Міністерства освіти і науки України від 17 листопада 2021 року № 1239, яким затверджено зміни до Порядку організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства. Відповідний наказ був зареєстрований в Міністерстві юстиції України та набув чинності 30 листопада 2021 року.

 

Крім того повідомляється, що ЗВО визначають періоди навчання іноземних студентів відповідно до тривалості освітніх чи наукових програм. Цей період включає також термін вступної кампанії та оформлення документів, які дають право на перебування в України протягом навчання, вступу на наступний рівень освіти та офіційного засвідчення отриманих після завершення навчання документів.

Відкрито новий конкурс Програми ЄС Еразмус+ на 2022 рік

Європейська Комісія оголосила новий конкурс Програми Еразмус+ на 2022 рік. Про це повідомляється на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні 24 листопада 2021 року.

 

Зазначається, що на наступний рік бюджет збільшено майже на 3,9 мільярда євро. Завдяки цьому Еразмус+ продовжить надавати можливості для навчання та виробничої практики, стажування та викладання за обміном, створення проєктів транскордонного співробітництва у сферах освіти та професійного розвитку, молоді та спорту.

 

Основними новаціями анонсованих конкурсів, є:
– Forward-looking projects;
– More exchanges with third countries;
– More inclusive DiscoverEU;
– Bringing the EU closer to schools;
– Simpler financing of cooperation projects.

 

Оголошення про конкурси, робоча програма та Керівництво до Програми – за посиланням: https://erasmusplus.org.ua

Навчання турецьких студентів в Україні та перспективи освітньої співпраці – Директорка УДЦМО Олена Шаповалова провела зустріч у Посольстві Турецької Республіки в Україні

Директорка Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова провела зустріч із Радником з питань освіти Посольства Турецької Республіки в Україні проф.Уміт Йилдиз 17 листопада 2021 року у Києві.

 

Сторони обговорили питання навчання і перебування в Україні турецьких студентів. Так, згідно з даними Українського державного центру міжнародної освіти, у закладах вищої освіти України навчається 3999 громадян Турецької Республіки.

 

Серед спеціальностей, які найчастіше обирають для навчання турецькі студенти – медицина, стоматологія, фармація та промислова фармація, річковий та морський транспорт, архітектура та містобудування, право, інженерія програмного забезпечення, лікувальна справа, будівництво та цивільна інженерія, комп’ютерна інженерія.

 

Під час зустрічі Олена Шаповалова наголосила на важливості проведення Українського форуму міжнародної освіти у 2022 році та участі у ньому турецьких ЗВО. Крім того, сторони обговорили питання співпраці із закордонними закладами вищої освіти щодо розширення можливостей навчання для української молоді.

 

Також цього тижня відбулася зустріч першого заступника Міністра освіти і науки Андрія Вітренка та заступника Міністра Віри Рогової з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні паном Ягмуром Ахмет Гюдьдере та делегацією Турецького Фонду «Мааріф». Під час зустрічі йшлося про перспективи освітнього співробітництва між державами. Зокрема, Андрій Вітренко запропонував організувати зустріч із ректорами закладів вищої освіти Туреччини для налагодження розвитку та розширення міжуніверситетської співпраці.

Привітання директорки УДЦМО Олени Шаповалової з Міжнародним днем студента

Дорогі студенти, щиро вітаю вас із Міжнародним днем студента!

 

В Україні здобувають освіту понад 75 тисяч іноземних студентів зі 155 країн. Активність, жага до відкриттів, цілеспрямованість — ось, що поєднує студентів по всьому світу! І нехай ця спрямованість не зникне з роками, а невичерпна енергія буде спрямована на створення кращого майбутнього.

 

Студентські роки залишають у серцях і в пам’яті кожного незабутній слід, вони прекрасні своєю романтикою, світлими очікуваннями. Нехай ваші студентські будні будуть завжди насичені радістю пізнання та спілкування, допоможуть вам знайти гідне місце у житті.

 

Цього дня також хочу привітати викладачів і колег, які докладають всіх зусиль, щоб студенти здобували якісну освіту. Адже за якісною освітою – майбутнє!

 

Happy International Students’ Day!

 

Топ ЗВО і спеціальностей, які обирають іноземці для навчання в Україні – Олена Шаповалова презентувала статистику запрошень на навчання

Які заклади вищої освіти України і спеціальності обирають іноземні громадяни, які проблеми і особливості вступу у 2021 році. Про це розповіла директорка Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова під час семінару з інтернаціоналізації вищої освіти, який проходив 28-29 жовтня 2021 року на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

 

“Цьогоріч статистика запрошень помітно відрізняється від попередніх років. Одна з причин – недобір медичними вишами, які зазвичай у лідерах за запрошеннями, абітурієнтів із Індії. Адже індійські випускники фактично ще не встигли податись, оскільки щойно отримали результати свого іспиту для вступу на медичні спеціальності”, – пояснила Олена Шаповалова.

 

Так, найбільше запрошень на навчання зареєстрували:
1. Приватний заклад вищої освіти «Міжнародний європейський університет»;
2. Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна;
3. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
4. Одеський державний аграрний університет;
5. Харківський національний медичний університет;
6. Приватний заклад вищої освіти “Академія кіно та нових медіа”;
7. Вищий навчальний заклад Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі”;
8. ТОВ “Дніпровський медичний інститут традиційної і нетрадиційної медицини”;
9. Харківський національний університет радіоелектроніки;
10. Білоцерківський національний аграрний університет.

 

З-поміж спеціальностей найпопулярнішими серед іноземних абітурієнтів є медицина, менеджмент, економіка, стоматологія, комп‘ютерні науки, комп’ютерна інженерія, середня освіта (за предметними спеціалізаціями), фармація та промислова фармація, філологія, хімічні технології та інженерія.

 

Серед проблемних аспектів вступної кампанії, на яких наголосила Олена Шаповалова – відповідальність ЗВО при видачі запрошень особисто, обмеженість вибору мови навчання, пауза в наборі, яка викликана погодженням змін до наказу щодо подовження термінів вступу іноземців до 15 грудня 2021 року.

 

 


«Навчання іноземних студентів – це визнання української освіти, імідж України та інвестиції в економіку!» – директорка Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова в ефірі каналу «Рада»

Який вплив має навчання іноземних студентів на економіку та імідж України? Чому іноземні студенти обирають Україну для здобуття освіти? Що необхідно для популяризації можливостей навчання в Україні серед іноземців? Про це розповіла директорка Українського державного центру міжнародної освіти (УДЦМО) Олена Шаповалова в ефірі Парламентського телеканалу «Рада» 9 листопада 2021 року.

 

«Іноземні студенти вибирають Україну, в першу чергу, через якість освіти і визнання диплома на батьківщині або за кордоном. І нам дуже приємно, що українська вища освіта допомагає випускникам ставати успішними і реалізовувати себе», – відзначила Олена Шаповалова.

 

Серед громадян іноземних держав, які здобули освіту в Україні, за словами Олени Шаповалової, є багато державних діячів, представників наукової спільноти та бізнесу.

 

“До 30 річниці незалежності України команда УДЦМО підготувала спеціальний проєкт, присвячений відомим іноземцям-випускникам українських ЗВО. Це 30 історій іноземних студентів, які після закінчення українських університетів стали відомими й успішними. Серед них – Міністр закордонних справ Таджикистану Сіроджиддін Мухріддін, Міністр спорту, культури і спадщини Кенії Мохамед Аміна, Президент Ради Міжнародної організації цивільної авіації Олумуіва Бенард Аліу (Нігерія) та інші відомі особистості”, – зазначила Олена Шаповалова.

 

Олена Шаповалова пояснила, що всю інформацію про умови вступу, перелік закладів вищої освіти, які готові набирати іноземців на навчання та іншу корисну інформацію іноземні студенти можуть знайти на сайті УДЦМО (https://studyinukraine.gov.ua), а також на порталі Ukraine.ua та сайтах закордонних дипломатичних установ України. Вона також розповіла про процес вступу, візові та міграційні процедури для іноземних студентів.

 

«Для нас дуже цінно, що в Україні навчається понад 75 тисяч студентів зі 155 країн світу. Адже навчання іноземних студентів – це визнання української освіти, імідж України та інвестиції в економіку», – відзначила Олена Шаповалова.

 

За орієнтовними розрахунками УДЦМО, іноземний студент, здобуваючи вищу освіту в Україні, витрачає щонайменше від 6-8 тис. доларів США щороку. Загальна сума витрат на навчання, проживання, страхування, оформлення документів, харчування, транспорт та інші потреби сягнула понад 570 млн доларів США. Якщо в середньому тривалість навчання дорівнює 5-6 рокам, то в цілому дохід України від іноземних студентів за цей період становить понад 3 млрд доларів США.

 

Олена Шаповалова запевнила, що Україна створює умови для того, щоб іноземних студентів в українських ЗВО ставало більше. Серед них – План заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів, який було розроблено на виконання Указу Президента України №210/2020 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні» й затверджено Кабінетом міністрів України 21 квітня 2021 року.

 

«Це вперше за всю історію незалежної України ми маємо план популяризації української вищої освіти для іноземців. Він включає низку заходів, які спрямовані на залучення більшої кількості іноземних студентів до українських вишів. Серед них – проведення маркетингового дослідження привабливості української освіти, проведення Українського форуму міжнародної освіти, виставок Study in Ukraine за кордоном», – сказала Олена Шаповалова.

 

Серед інших умов – напрацювання народними депутатами поправок до закону, що дозволяє студентам навчатися рідною мовою.

 

В Україні проведуть 21-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

9 листопада 2021 року з 10.00 до 11.00 відбудеться ХХІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який транслюватиметься на всіх платформах Суспільного мовлення (https://kh.suspilne.media/articles/12581). Захід традиційно відбувається у День української писемності та мови — 9 листопада.

 

Радіодиктант національної єдності — щорічна подія, яку ініціювало і проводить Українське радіо. Перший радіодиктант відбувся у 2000 році. Наразі – це масштабний національний флешмоб із популяризації української мови та грамотності, у якому беруть участь тисячі людей в Україні і за кордоном.

 

Суть заходу полягає в одночасному написанні диктанту великою кількістю людей. Диктант складається зі 100—120 слів. Текст для нього замовляється спеціально. Цього року автором тексту та читцем є український письменник Юрій Андрухович.

 

Надіслати готовий текст можна упродовж доби. Текст всеукраїнського диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00.

 

Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

 

Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.

 

Надіслані роботи перевірить спеціальна комісія. Автори написаних без помилок робіт отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців.

 

 

В Україні проведуть 21-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

9 листопада 2021 року з 10.00 до 11.00 відбудеться ХХІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який транслюватиметься на всіх платформах Суспільного мовлення (https://kh.suspilne.media/articles/12581). Захід традиційно відбувається у День української писемності та мови — 9 листопада.

 

Радіодиктант національної єдності — щорічна подія, яку ініціювало і проводить Українське радіо. Перший радіодиктант відбувся у 2000 році. Наразі – це масштабний національний флешмоб із популяризації української мови та грамотності, у якому беруть участь тисячі людей в Україні і за кордоном.

 

Суть заходу полягає в одночасному написанні диктанту великою кількістю людей. Диктант складається зі 100—120 слів. Текст для нього замовляється спеціально. Цього року автором тексту та читцем є український письменник Юрій Андрухович.

 

Надіслати готовий текст можна упродовж доби. Текст всеукраїнського диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00.

 

Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.

 

Надіслані роботи перевірить спеціальна комісія. Автори написаних без помилок робіт отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців.

 

Зміни до наказу щодо подовження термінів вступу іноземців до 15 грудня 2021 року знаходяться на погодженні в ЦОВВ

Зміни до наказу Міністерства освіти і науки України № 1541, який визначає порядок організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства, а саме подовження до 15 грудня 2021 року прийому іноземців на навчання, найближчим часом буде зареєстровано в Міністерстві юстиції України. Лише після оприлюднення зареєстрованого у Мін’юсті наказу відповідні зміни щодо подовження термінів до 15 грудня 2021 року наберуть чинності.

 

Таке подовження зумовлене поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірсом SARS-CoV-2.

 

«Зазначені зміни до Наказу №1541 підтримано Колегією МОН, вони пройшли громадське обговорення, і їх уже підписано Міністром освіти і науки України паном Сергієм Шкарлетом. З жовтня документ перебуває на погодженні в інших ЦОВВ», – зазначила Олена Шаповалова.

 

Так, згідно з Рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України від 27 травня 2021 року, де з відповідною ініціативою виступила Олена Шаповалова, визначено внесення зміни до документів, що регулюють терміни вступу іноземців та осіб без громадянства на навчання в Україні, передбачивши продовження терміну для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра, магістра у 2021 році до 15 грудня.

 

«Дякую Міністерству освіти і науки України за підтримку нашої ініціативи про продовження термінів вступу іноземців до 15 грудня цього року. Це відкриває можливості для декількох тисяч іноземних студентів, які прагнуть здобути вищу освіти в Україні, приїхати до нас на навчання цього року!», – зазначила Олена Шаповалова.