До 25-ої річниці Конституції України

Цього року наша країна відзначає 25 – ту річницю Конституції України. Доленосна червнева ніч 1996 року назавжди увійшла в новітню історію нашого суспільства та подарувала українському народу головний оберіг державності та демократії.

 

Прийняття Конституції назавжди закарбувало бажання українців жити у власній незалежній державі. Цим документом утверджуються головні цінності нашого народу – людина, її життя, гідність, честь, недоторканність та безпека.

 

Проте, необхідно пам`ятати, що Україна починається з кожного з нас. Лише ми самі відповідаємо за будівництво нашого суспільства, де мають панувати гуманізм, демократія, право, закон та справедливість – головні цінності задекларовані Основним Законом країни.

Відбулося засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти українсько-китайської міжурядової комісії

Перспективи освітньої співпраці, академічна мобільність, співробітництво ЗВО – про це йшлося на Четвертому засіданні Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти українсько-китайської міжурядової комісії, яке проходило сьогодні, 23 червня 2021 року, в Національному університеті «Чернігівська політехніка».

 

Українську частину Підкомісії з питань співробітництва очолює Андрій Вітренко, заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції. До її складу також входить Олена Шаповалова, директорка Українського державного центру міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України.

 

Андрій Вітренко, заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції, та Тян Сюєцзюн, заступник Міністра освіти КНР, окреслили стан та перспективи українсько-китайського співробітництва в галузі освіти, а також затвердили «План заходів Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти на 2021-2023 роки».

 

Окрім того, сторони обговорили питання академічної мобільності та співробітництва між закладами вищої освіти України та КНР.

 

Також у межах засідання відбулося відкриття Альянсу українських та китайських університетів та Міжнародна конференція з питань співпраці та інтеграції промисловості, освіти, досліджень та прикладного застосування 2021 (ICCIIERA 2021) в Далянському Центрі науки та технологій Hi Chance (КНР).

8 українських ЗВО увійшли до рейтингу найкращих університетів світу

8 українських закладів вищої освіти увійшли до рейтингу найкращих університетів світу QS World University Rankings 2022. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

 

Загалом цьогоріч у рейтингу налічується 1300 університетів, і він є найбільшим за весь час існування з 2004 року.

 

До рейтингу увійшли українські ЗВО:

 

• Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (510−520 місце)
• Київський національний університет імені Тараса Шевченка (601−650 місце)
• Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (651−700 місце)
• Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (701−750 місце)
• Сумський державний університет (701−750 місце)
• Національний університет «Львівська політехніка» (801−1000 місце)
• Національний університет «Києво-Могилянська академія» (1001−1200 місце)
• Львівський національний університет імені Івана Франка (1001−1200 місце)

 

 

Довідково:
QS World University Rankings − глобальне дослідження та створений на його основі рейтинг закладів вищої освіти світового значення. Вони оцінюються за 5 показниками: репутація в академічному середовищі, цитованість наукових публікацій серед працівників закладу, співвідношення викладачів і студентів, співвідношення іноземних викладачів і студентів, репутація серед роботодавців.

Український державний центр міжнародної освіти та Інститут лідерства, інновацій та розвитку підписали Меморандум про співпрацю

Державне підприємство «Український державний центр міжнародної освіти» та ГО «Інститут лідерства, інновацій та розвитку» підписали Меморандум про співпрацю. Документ підписано в межах проєкту ЄС «Мережа національних Еразмус+ офісів та команд експертів з реформування вищої освіти».

 

Він спрямований на реалізацію міжнародних освітніх програм і наукових проєктів, сприяння впровадженню політики Європейського Союзу щодо реалізації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері освіти.

 

«УДЦМО завжди відкритий для впровадження міжнародних проєктів, адже ми прагнемо, щоб українська вища освіта була конкурентоздатною, відповідала вимогам європейського простору вищої освіти та виправдовувала очікування іноземних студентів!» – відзначила директорка Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова.

 

Меморандум визначає напрями співробітництва між організаціями, принципи і взаємодію.

 

Документ передбачає співпрацю в залученні інвестицій у розвиток системи освіти і науки України, участі українських закладів освіти в реалізації міжнародних програм та проєктів, популяризації програм ЄС у сфері освіти.

 

«Важливо об’єднати зусилля та залучити студентів для популяризації закладів вищої освіти України на міжнародній арені задля розвитку інтернаціоналізації та участі в міжнародних програмах, зокрема Програмі ЄС Еразмус+ у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту», – наголосила Світлана Шитікова, голова ради Інституту лідерства, інновацій та розвитку.

 

Також спільна робота спрямовуватиметься на популяризацію спільнот іноземних та українських студентів, випускників і учасників міжнародних програм у сфері освіти, організацію та проведення в Україні та за кордоном заходів з пропагування освітніх можливостей України. Серед них –  Український форум міжнародної освіти, інформаційні дні Програми Еразмус+ у сфері освіти, молоді та спорту тощо.