УДЦМО представив напрями роботи щодо навчання іноземців під час засідання Колегії МОН

27 травня 2021 року відбулося засідання Колегії Міністерства освіти і науки України, під час якого директорка Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова представила напрями роботи щодо навчання іноземців в Україні.

 

«У процесі вдосконалення вищої освіти важливо, зокрема, мінімізувати корупційні ризики при поданні документів іноземцями для вступу до закладів освіти України. Для цього ми працюємо над створення єдиної міжвідомчої системи щодо набору іноземних студентів до закладів вищої освіти України. Популяризація української освіти – це одна із важливих основ розвитку держави та підготовки конкурентоспроможного людського капіталу», – наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

 

Директорка Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова презентувала статистичні дані щодо навчання іноземців в Україні. Так, станом на 01.01.2021 в Україні навчалося 76 548 іноземних студентів зі 155 країн світу. Найбільше студентів приїжджає з Індії, Марокко, Туркменістану, Азербайджану, Нігерії, Китаю, Туреччини, Єгипту, Ізраїлю, Узбекистану.

 

Серед спеціальностей, які обрали іноземні студенти, найпопулярнішими є медичні – понад 50%, а також менеджмент, середня освіта, право, архітектура та будівництво, економіка, банківська справа, фінанси і страхування.

 

Директорка УДЦМО Олена Шаповалова зауважила, що, зважаючи на пандемію COVID-19 та припинення запрошення іноземних громадян на навчання або проходження стажування відповідно до наказу МОН майже на 5 місяців, минулого року простежувалось незначне зменшення кількості іноземних студентів в Україні. Але завдяки підтримці Міністерства освіти і науки України і народних депутатів були внесені зміни до наказу МОН №1541, відповідно до яких було подовжено терміни вступу до 15 грудня 2020 року та до 15 квітня 2021 року, а також повернено можливість дистанційного навчання для іноземців.

 

«Приємно відзначити позитивну динаміку збільшення кількості іноземців, які навчаються в українських ЗВО, з 2011 року. Це свідчить про належну репутацію української вищої освіти за кордоном. Адже згідно з даними дослідження, іноземці обирають Україну за якість освіти, вартість навчання та визнання диплому на батьківщині», – підкреслила Олена Шаповалова.

 

За її словами, щоби зберігати таку позитивну динаміку та нарощувати її, необхідно вживати важливих послідовних кроків.

 

Зокрема, на виконання Указу Президента України №210/2020 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні» було розроблено затверджений Урядом України 21 квітня 2021 року План заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

 

У його межах відбувся історичний візит делегації українських освітян на чолі з Міністром Сергієм Шкарлетом до Таджикистану, проведено Український форум міжнародної освіти – найбільший захід з міжнародної освіти в Україні. Крім того, триває робота над запровадженням єдиної міжвідомчої системи щодо набору іноземців, а також готується пілотний проєкт з організації дистанційного набору на навчання громадян КНР.

 

Серед пропозицій щодо залучення іноземців на навчання в Україні – внесення змін до нормативно-правових документів, що регулюють терміни вступу іноземців, розширення міжнародної договірної бази для забезпечення взаємовигідного партнерства у сфері освіти, підготовка Плану міжнародних заходів.

 

«Упевнена, що завдяки злагодженій роботі ключових стейкхолдерів ми зможемо досягти поставлених цілей. Адже навчання іноземних студентів – це позитивний імідж України й інвестиції в економіку держави!» – резюмувала Олена Шаповалова.

 

Всесвітній День вишиванки

Сьогодні відзначається свято, яким вшановується унікальна і самобутня українська культура та давні традиції – День вишиванки.

 

Українська вишиванка – це не просто сорочка, прикрашена вишивкою. З давніх-давен вишиванка була оберегом, захищала від лихого, була символом здоров’я та щасливої долі. Вишиванка символізує національну ідентичність і несе в собі духовний зв’язок багатьох поколінь.

 

День вишиванки відзначається щороку третього четверга травня. Примітно, що його заснували студенти Чернівецького університету в 2006 році.

 

З нагоди свята Український державний центр міжнародної освіти ініціював флешмоб серед іноземних студентів, які навчаються в українських закладах вищої освіти. Його мета – популяризація вишиванки і культурної спадщини українського народу у світі. Флешмоб підтримали понад 50 студентів із 16 закладів вищої освіти України:

• Білоцерківський національний аграрний університет
• Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
• Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
• Київський національний університет імені Тараса Шевченка
• Львівський торговельно-економічний університет
• Міжрегіональна академія управління персоналом
• Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
• Сумський державний університет
• Сумський національний аграрний університет
• Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
• Тернопiльський національний медичний університет імені I.Я. Горбачевського МОЗ України
• Університет економіки та права “КРОК”
• Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця
• Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
• Черкаський державний технологічний університет
• Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького


Переглянути відео можна за посиланнями:

https://www.facebook.com/watch/?v=475074890269055

https://www.facebook.com/watch/?v=1101171173699738

https://www.facebook.com/watch/?v=2282785071852879

https://www.facebook.com/watch/?v=1181728655613473

 

Ми щиро вдячні вам, шановні студенти, викладачі та фахівці структурних підрозділів університетів, які опікуються іноземними студентами, за те, що долучилися до флешмобу й популяризуєте Україну!


Вишите вбрання не лише підкреслює нашу національну ідентичність – воно об’єднує всіх, хто шанує Україну, в усьому світі.

 

Вітаємо з Всесвітнім Днем вишиванки!