Міністерство освіти і науки України

Український державний центр міжнародної освіти

Меню

News

УДЦМО представив напрями роботи щодо навчання іноземців під час засідання Колегії МОН

27 травня 2021 року відбулося засідання Колегії Міністерства освіти і науки України, під час якого директорка Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова представила напрями роботи щодо навчання іноземців в Україні.

 

«У процесі вдосконалення вищої освіти важливо, зокрема, мінімізувати корупційні ризики при поданні документів іноземцями для вступу до закладів освіти України. Для цього ми працюємо над створення єдиної міжвідомчої системи щодо набору іноземних студентів до закладів вищої освіти України. Популяризація української освіти – це одна із важливих основ розвитку держави та підготовки конкурентоспроможного людського капіталу», – наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

 

Директорка Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова презентувала статистичні дані щодо навчання іноземців в Україні. Так, станом на 01.01.2021 в Україні навчалося 76 548 іноземних студентів зі 155 країн світу. Найбільше студентів приїжджає з Індії, Марокко, Туркменістану, Азербайджану, Нігерії, Китаю, Туреччини, Єгипту, Ізраїлю, Узбекистану.

 

Серед спеціальностей, які обрали іноземні студенти, найпопулярнішими є медичні – понад 50%, а також менеджмент, середня освіта, право, архітектура та будівництво, економіка, банківська справа, фінанси і страхування.

 

Директорка УДЦМО Олена Шаповалова зауважила, що, зважаючи на пандемію COVID-19 та припинення запрошення іноземних громадян на навчання або проходження стажування відповідно до наказу МОН майже на 5 місяців, минулого року простежувалось незначне зменшення кількості іноземних студентів в Україні. Але завдяки підтримці Міністерства освіти і науки України і народних депутатів були внесені зміни до наказу МОН №1541, відповідно до яких було подовжено терміни вступу до 15 грудня 2020 року та до 15 квітня 2021 року, а також повернено можливість дистанційного навчання для іноземців.

 

«Приємно відзначити позитивну динаміку збільшення кількості іноземців, які навчаються в українських ЗВО, з 2011 року. Це свідчить про належну репутацію української вищої освіти за кордоном. Адже згідно з даними дослідження, іноземці обирають Україну за якість освіти, вартість навчання та визнання диплому на батьківщині», – підкреслила Олена Шаповалова.

 

За її словами, щоби зберігати таку позитивну динаміку та нарощувати її, необхідно вживати важливих послідовних кроків.

 

Зокрема, на виконання Указу Президента України №210/2020 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні» було розроблено затверджений Урядом України 21 квітня 2021 року План заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

 

У його межах відбувся історичний візит делегації українських освітян на чолі з Міністром Сергієм Шкарлетом до Таджикистану, проведено Український форум міжнародної освіти – найбільший захід з міжнародної освіти в Україні. Крім того, триває робота над запровадженням єдиної міжвідомчої системи щодо набору іноземців, а також готується пілотний проєкт з організації дистанційного набору на навчання громадян КНР.

 

Серед пропозицій щодо залучення іноземців на навчання в Україні – внесення змін до нормативно-правових документів, що регулюють терміни вступу іноземців, розширення міжнародної договірної бази для забезпечення взаємовигідного партнерства у сфері освіти, підготовка Плану міжнародних заходів.

 

«Упевнена, що завдяки злагодженій роботі ключових стейкхолдерів ми зможемо досягти поставлених цілей. Адже навчання іноземних студентів – це позитивний імідж України й інвестиції в економіку держави!» – резюмувала Олена Шаповалова.