Міністерство освіти і науки України

Український державний центр міжнародної освіти

Меню
uk

News

Навчання турецьких студентів в Україні та перспективи освітньої співпраці – Директорка УДЦМО Олена Шаповалова провела зустріч у Посольстві Турецької Республіки в Україні

Директорка Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова провела зустріч із Радником з питань освіти Посольства Турецької Республіки в Україні проф.Уміт Йилдиз 17 листопада 2021 року у Києві.

 

Сторони обговорили питання навчання і перебування в Україні турецьких студентів. Так, згідно з даними Українського державного центру міжнародної освіти, у закладах вищої освіти України навчається 3999 громадян Турецької Республіки.

 

Серед спеціальностей, які найчастіше обирають для навчання турецькі студенти – медицина, стоматологія, фармація та промислова фармація, річковий та морський транспорт, архітектура та містобудування, право, інженерія програмного забезпечення, лікувальна справа, будівництво та цивільна інженерія, комп’ютерна інженерія.

 

Під час зустрічі Олена Шаповалова наголосила на важливості проведення Українського форуму міжнародної освіти у 2022 році та участі у ньому турецьких ЗВО. Крім того, сторони обговорили питання співпраці із закордонними закладами вищої освіти щодо розширення можливостей навчання для української молоді.

 

Також цього тижня відбулася зустріч першого заступника Міністра освіти і науки Андрія Вітренка та заступника Міністра Віри Рогової з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні паном Ягмуром Ахмет Гюдьдере та делегацією Турецького Фонду «Мааріф». Під час зустрічі йшлося про перспективи освітнього співробітництва між державами. Зокрема, Андрій Вітренко запропонував організувати зустріч із ректорами закладів вищої освіти Туреччини для налагодження розвитку та розширення міжуніверситетської співпраці.