Міністерство освіти і науки України

Український державний центр міжнародної освіти

Меню

News

Е-платформа та міжнародна діяльність ЗВО – у СНАУ відбувся семінар щодо новацій у процесі запрошення іноземних студентів на навчання

Новації в наборі іноземних студентів та особливості міжнародної діяльності закладів вищої освіти – про це йшлося під час семінару “Інтернаціоналізація вищої освіти: нормативно-правове регулювання процесу запрошення іноземних студентів для навчання в Україні”. Захід пройшов у Сумському національному аграрному університеті 19 лютого 2021 року.

Головний спікер семінару Олена Шаповалова, директорка Українського державного центру міжнародної освіти, розповіла про особливості запровадження Єдиної міжвідомчої електронної платформи щодо набору іноземних студентів до закладів вищої освіти України. Запуск цієї платформи уряд анонсував восени 2021 року.

За словами Олени Шаповалової, роботу е-платформи буде повністю автоматизовано, без будь-якого втручання. Кожен крок можна буде відстежити.

 

Так, абітурієнт самостійно реєструватиметься, обиратиме ЗВО і спеціальність, подаватиме необхідні документи виключно через е-платформу. Оператор ЗВО оброблятиме заявку та надсилатиме освітню пропозицію із зазначенням повної інформації про вартість навчання, проживання тощо.

 

Наступним етапом буде реєстрація запрошення, яке керівник закладу підписує електронним цифровим підписом через е-платформу. Після цього запрошення на навчання відображатиметься в кабінеті.

 

Олена Шаповалова наголошує, що вся комунікація ЗВО з абітурієнтом відбуватиметься виключно через платформу.

 

“Е-платформа – це найважливіша зміна процесу набору іноземців, і для того, щоб університет розумів як себе рекламувати, як працювати в нових реаліях, потрібно готуватися вже зараз. Щоб на етапі запуску платформи, який планується до осіннього набору 2021 року, мінімізувати труднощі для університету”, – повідомила Олена Шаповалова.

 

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету, д. с.-г. н., професор, академік НААН України, представив аудиторії міжнародну діяльність вишу, навчання іноземних студентів, а також окреслив перспективи міжнародної співпраці. Серед них – створення українсько-китайського коледжу у м. Сіньсянь, КНР.

 

“Інтернаціоналізація – одне з найважливіших питань розвитку системи освіти України і нашого університету зокрема. І я дякую, що обрали саме наш СНАУ платформою для проведення такого важливого заходу”, – зазначив Володимир Ладика.

Модератор семінару Сергій Курбатов, радник президії НАПН України, професор кафедри соціології КНЕУ імені Вадима Гетьмана, підсумовуючи, наголосив на важливості формування України як регіонального лідера в наборі іноземних студентів.

 

На завершення, слухачі семінару отримали сертифікати, а також відбулася церемонія вручення студентських квитків студентам із Китаю, які приїхали на навчання цьогоріч.

Прослухати семінар можна за посиланням.