Міністерство освіти і науки України

Український державний центр міжнародної освіти

Меню

News

Про Другий український форум міжнародної освіти

26-27 березня, 2019 року у Києві відбувся Другий український форум міжнародної освіти.

 

Роботу Форму відкрила Міністр освіти і науки України пані Лілія Гриневич, яка у своєму виступі торкнулася усіх важливих аспектів навчання іноземців в Україні. З позитивного – це те, що кількість іноземних студентів  зросла на 10 тисяч порівняно з 2018 роком, проте студенти продовжують стикатися з недоброчесністю фірм-посередників, що призводить до економічних та іміджевих втрат України.

 

Під час свого виступу Лілія Гриневич, як і рік тому, наголосила на тому, що навчання іноземців в Україні має ґрунтуватись на трьох принципах: прозорість процедури вступу, безпека студентів під час перебування в Україні, якість самого навчального процесу.

 

Під час Форуму Міністр також проінформувала, що цього року восени відбудеться перший пробний іспит з мови навчання. «Це буде пілотний проект, в якому візьмуть участь не всі ЗВО. Але вже з 2020 року ЗНО з мови навчання будуть складати усі іноземні студенти після закінчення 1 курсу навчання. Цим питанням опікується Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО)», – наголосила Лілія Гриневич.

 

Щодо міжнародних відділів в університетах було наголошено про нові ліцензійні умови, які посилили вимоги до навчальних закладів, що здійснюють підготовку іноземних громадян. «Так, для прийняття на навчання іноземців навчальний заклад неодмінно повинен мати структурний підрозділ для роботи з іноземними громадянами, до функцій якого, зокрема, належить оформлення запрошень на навчання та забезпечення перебування таких студентів в Україні на законних підставах. Обов’язковим також є наявність гуртожитків у закладах вищої  освіти, придатних для проживання іноземних громадян», – зазначила у своєму виступі Лілія Гриневич.

 

Заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба у своєму виступі розповів про запровадження електронного кабінету студента StudyPass. Персональні дані студентів у ньому захищені сучасною технологією Blockсhain, яка працює вже з 2018 року. Цю новацію дуже схвально сприйняли Посольства країн-партнерів. Уже зараз, просто на сайті studyinukraine.gov.ua, студент має можливість перевірити дані свого запрошення та дізнатися інформацію про університет, агента, Посольства і ще багато корисної для себе інформації.

 

Під час форуму відбулося ряд обговорень та виступів на тему навчання іноземних студентів в Україні, нормативно-правового забезпечення вищої освіти в Україні, обговорили проблеми та перспективи медичної освіти в Україні.

 

Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич розповів про ліцензійні вимоги до підготовки іноземних студентів в Україні. «У чинних Ліцензійних умовах прописано, що підготовка іноземних студентів ліцензується за кожною спеціальністю окремо. Тобто якщо виш має кілька десятків спеціальностей і хоче за кожною з них проводити навчання іноземців, він має готувати пакет документів за кожним напрямом. Як наслідок, ми маємо багато нарікань від навчальних закладів щодо того, що їм доводиться витрачати багато часу і ресурсів на підготовку документів, інформація в яких часто дублюється. Тому в змінах до Ліцензійних умов ми пропонуємо закладам отримувати одну, окрему ліцензію, на підготовку іноземних студентів. Вона має видаватися тільки за акредитованими спеціальностями», – зазначив Юрій Рашкевич.

 

Під час другого дня Форуму відбулася низка презентацій, серед яких було презентовано програми академічної мобільності ЕРАЗМУС + Іванною Атаманчук, спільні міжнародні програми Уряду США та можливості інтернаціоналізації освіти  Єлизаветою Щепетильниковою та Веронікою Алексанич, Тарас Фініков презентував спільний українсько-польський проект «Інноваційний університет і лідерство».

 

Фотографії із заходу за посиланням